Lelystad

Një qytet në Hollandë

Lelystad është një bashki në provincën FlevolandHolandë me sipërfaqe 765.39 km² dhe popullsi 75184 banorë[2]. Lelystad është kryeqendra e bashkisë.

Lelystad
Lelystad Railway Bus Station.jpg
Flamuri i Lelystad
Stema zyrtare e Lelystad
Popullsia
 • Total75.184
Faqja zyrtarewww.lelystad.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Flevoland