Leppävirta (Leppävirran kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Veriore.

Leppävirta
Leppävirran kunta
Komunë
Kanali Konnus në Leppävirta
Kanali Konnus në Leppävirta
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.leppavirta.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto