Les Borges Blanques

komunë në Spanjë

Les Borges Blanques është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrigues, të provincës Lleida. Les Borges Blanques ka 6088 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 61.5 km2.

Les Borges Blanques
Stema zyrtare e Les Borges Blanques
Popullsia
 • Gjithsej6.088

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto