Les Masies de Roda

komunë në Spanjë

Les Masies de Roda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia. Les Masies de Roda ka 710 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.5 km2.

Les Masies de Roda
Stema zyrtare e Les Masies de Roda
Popullsia
 • Gjithsej710

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto