Les Planes d'Hostoles

komunë në Spanjë

Les Planes d'Hostoles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. Les Planes d'Hostoles ka 1708 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37.51 km2.

Les Planes d'Hostoles
Komunë
Vendndodhja
Les Planes d'Hostoles is located in Spanjë
Les Planes d'Hostoles
Les Planes d'Hostoles

Koordinatat: 42°3′22″V 2°32′23″L / 42.05611°V 2.53972°L / 42.05611; 2.53972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.51 km2
Popullsia 1708 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 3′ 22″ Veri

2° 32′ 23″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto