Les Preses

komunë në Spanjë

Les Preses është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. Les Preses ka 1745 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.42 km2.

Les Preses
Komunë
Vendndodhja
Les Preses is located in Spanjë
Les Preses
Les Preses

Koordinatat: 42°8′43″V 2°25′37″L / 42.14528°V 2.42694°L / 42.14528; 2.42694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.42 km2
Popullsia 1745 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 8′ 43″ Veri

2° 25′ 37″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto