Levente Márk është një politikan kristian hungarez.

Levente Márk
Të dhëna vetjake
U lind më (1952-05-01) 1 maj 1952 (71 vjeç)
Budapest, Hungari
Partia politikePartia Komuniste e Krishterë (Hungari) (1989-2011)
Partia Socialiste Hungareze (2012- deri tani)
Bashkëshortja/etSzófia Márk (i lindur më 1955) (1978-i pranishëm)
Fëmijët2
Punësimipolitikanët

Levente Márk ka lindur më 1 maj 1952Budapest dhe kam një familje me prindërit e mi.

Levente Márk i martuar Szófia Márk në 1978.

Levente Márk ka dy fëmijë ose ka lindur në 1987 dhe 1992.

Levente Márk Shtova me kolegët e mi të partisë si quheshin Partia Komuniste e Krishterë (Hungari)1989.

Levente Márk Do të largohesha Partia Komuniste e Krishterë (Hungari)2011.

Levente Márk Unë gjithashtu hyra nga Partia Socialiste Hungareze në mars 2012.

Referimet Redakto