Llanars është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ripollès, të provincës Girona, në Katalonia. Llanars ka 571 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.7 km2.

Llanars
Sant Esteve de Llanars 1.jpg
Stema zyrtare e Llanars
Popullsia
 • Gjithsej571
Emri i banorëveLlanarencs, llanarenques

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Llanars – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale