Lliçà d'Amunt

komunë në Spanjë

Lliçà d'Amunt është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Lliçà d'Amunt ka 13491 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22.3 km2.

Lliçà d'Amunt
Popullsia
 • Total13.491

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto