Lorca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alto Guadalentín, të provincës Murcia, në Rajoni Murcia. Lorca ka 92,694 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1676 km2.

Lorca
Lorca Castle
Lorca Castle
Flamuri i Lorca
Stema zyrtare e Lorca
Popullsia
 • Gjithsej92.694
Emri i banorëveLorquino, lorquina
Faqja zyrtarewww.lorca.es

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto