Lordi është një bend hard rock / heavy metal, i formuar në Helsinki, Finland, në vitin 1996 mbas iniciativës e Tomi Putaansuu.

Lordi (2018)

PersoneliRedakto

Anëtarët aktualëRedakto

Anërarët historikRedakto

DiskografiaRedakto

Studio albumeRedakto

CompilationRedakto


  Commons: Lordi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale