Lorraine Nicholson

aktore amerikane

Lorraine Broussard Nicholson lindi më 16 prill të vitit 1990Los Angeles, Kalifornia, ShBA, është aktore amerikane si dhe vajza e aktorit të njohur amerikan Jack Nicholson dhe aktores e modeles amerikane Rebecca Broussard.

Lorraine Nicholson
Lorraine.jpg
U lind në
Lorraine Broussard Nicholson

16 prill, 1990
TitulliLorraine Nicholson
Lorraine në Click.

15 nëntor 2006, është njoftuar që ajo do të shërbej si Miss Golden Globe te ceremonia e 64 të Golden Globejanar, 2007.

FilmografiaRedakto

Viti Titulli Roli Shënime
2003 Something's Gotta Give Young Girl in Market
2004 Princess Diaries 2: Royal Engagement, TheThe Princess Diaries 2: Royal Engagement Princess Lorraine
2006 Click Samantha Newman (at 14 years old)
2008 Fly Me to the Moon Katie Zëri drejtpërdrejt
2009 World's Greatest Dad Heather
2011 Soul Surfer Alana Blanchard
2012 Cottage, TheThe Cottage Vanessa
2013 The Instant Message Regjisore
2014 Room 105 Sam
2016 Anonumous Kira

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.