Los Alcázares

komunë në Spanjë


Los Alcázares është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarkul Mar Menor, të provincës Rajoni Murcia, në Rajoni Murcia. Los Alcázares ka 16251 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20 km2.

Los Alcázares
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Los Alcázares is located in Spanjë
Los Alcázares
Los Alcázares

Koordinatat: 37°44′37″V 0°50′59″P / 37.74361°V 0.84972°P / 37.74361; -0.84972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Rajoni Murcia
Qarku Qarkul Mar Menor
Kryetari i Bashkisë Anastasio Bastida Gómez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20 km2
Lartësia 6 m (m.n.d.)
Popullsia 16251 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30710
Prefiksi +34 (Spain) + 968 (Murcia)
Koordinatat 37° 44′ 37″ Veri

0° 50′ 59″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.losalcazares.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto