Lugros, Granada

komunë në Spanjë


Lugros është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Guadix, të provincës Granada, në Andalusia. Lugros ka 368 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 63 km2.

Lugros
Komunë
Vendndodhja
Lugros is located in Spanjë
Lugros
Lugros

Koordinatat: 37°14′V 3°14′P / 37.233°V 3.233°P / 37.233; -3.233

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Qarku Guadix
Kryetari i Bashkisë Agustín Fernández Molina (2009)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 63 km2
Lartësia 1250 m (m.n.d.)
Popullsia 368 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Lugreño, -a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18516
Faqja Zyrtare www.lugros.tk

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto