Móra d'Ebre

komunë në Spanjë


Móra d'Ebre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera d'Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia. Móra d'Ebre ka 5795 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 44.65 km2.

Móra d'Ebre
Komunë
noform
Bridge over the Ebre river at Móra d'Ebre.
Stema_figuraBandera de Móra d'Ebre.svg
Vendndodhja
Móra d'Ebre is located in Spanjë
Móra d'Ebre
Móra d'Ebre

Koordinatat: 41°5′36″V 0°38′34″L / 41.09333°V 0.64278°L / 41.09333; 0.64278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Ribera d'Ebre
Kryetari i Bashkisë Joan Piñol i Móra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.65 km2
Lartësia 142 m (m.n.d.)
Popullsia 5795 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Morenc
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43740
Koordinatat 41° 5′ 36″ Veri

0° 38′ 34″ Lindje

Faqja Zyrtare www.moradebre.cat

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto