Móstoles

komunë në Spanjë

Móstoles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Madrid metropolitan area, në Madrid. Móstoles ka 206478 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 45.36 km2.

Móstoles
Church of the Assumption, Móstoles' oldest building
Church of the Assumption, Móstoles' oldest building
Flamuri i Móstoles
Stema zyrtare e Móstoles
Popullsia
 • Gjithsej206.478
Emri i banorëveMostoleños, Mostolenses, Mostoleros
Faqja zyrtare[[1] www.mostoles.es/%20http://www.mostoles.es]]

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto