"MAGIC 4" është një grup profesional në Shqipëri që merret me organizimin e festave me muzikë dhe karaoke. Ai përbëhet nga katër pjesëtarë, Vanina, Entela, Frensi dhe Marseli, të cilët këndojnë dhe menaxhojnë këtë veprimtari. Grupi "Magic 4" e ushtron aktivitetin që prej vitit 2007 dhe ka lëvizur nëper vende të ndryshme të Shqipërisë për ta promovuar atë. Që prej krijimit të tij grupi "Magic 4" arriti ti japë dinamikë, ngjyra dhe ritëm tjetër mbrëmjeve me muzikë karaoke. Realizimi i festave te fundjaves nëpermjet këngës dhe protagonizmit të njerëzve sipas formatit të "Magic 4" rezultoi tepër i suksesshëm për argëtimin e atyre që e frekuentojnë. Katërshja ndër të tjera pati si meritë edhe realizimin fizik të këngëve shqiptare ne version karaoke (orkestracione të titruara) duke i dhene kësaj forme te argëtimit tonalitet kombëtar. Gjatë verës së vitit 2008 "Magic 4 Karaoke" krijoi të parën karaoke të hapur në Shqipëri në plazhin e Dhërmiut duke e njerrë këngën e kënduar nga të gjithë jashtë mureve të së zakonshmes. Sot "Magic 4 karaoke" numëron shumë fansa të cilët ndjekin për çdo fundjavë aktivitetin e grupit.

MAGIC 4
Background information
OrigjinaTiranë, Shqipëri
ZhanretKaraoke
Vitet aktik2007 – aktiv
WebsiteMagic4Karaoke.com

Repertori Karaoke Redakto

"Magic 4 karaoke" disponon nje repertor te madh me kenge shqiptare te cilat kendohen nga te gjithe njerezit. Ato vijne nga Festivalet (Festivali i Kenges ne RTSH, Kenga Magjike, Top fest etj.), spektaklet televizive (Kenget e shekullit 1 dhe 2, Kthehem te dielen, Maratona e kenges popullore etj.) apo repertoret personale te kompozitoreve apo kengetareve shqiptare. Kenget ruajne variantin origjinal dhe ndihmohen nga titrat per te qene sa me te kendueshme nga te gjithe ata qe argetohen nepermjet kesaj forme. Kenget qe si me poshte vijojne jane te gjitha te ndertuara ne versionin karaoke.

A do te vish, Fati shprese e marrezi, Kenget e rinise, Lule Bore, Ne te dy (duet) ,Pragu i vegjelise, Pranvera me nje lule s'vjen, Pranvere ne Prishtine, Te lutem falmi syte e shkruar, Valsi i lumturise, Celu si mimoza, Gjurme te arta, Kur gjethet rane, Kur perendon dielli (duet), Kur vjen pranvera, Mora shoqezen per krahu, Shamishpalosura, Shqipëri o vendi im, Vendi im, Vet ke mbet, Eja, Femija i pare, Grure dhe kenge, Kenga e gjyshes, Lemza, Margjelo, Perhere te dua, Shtegetimi, Udhetim ne pranvere (duet), Vajzat e fshatit tim, Dhurate per ditelindje, Flake e bore, Fustani i bardhe, Gol, Hidhni vallen (duet), Kenga e nenes, Kur bjen fyelli e ciftelia, Martesa jone, Ngjyrat e pranverës, Sot jam 20 vjec, Buze detit jemi rritur, Dashuria jone, E duam lumturine, Jeta s'eshte loder, Kur te jesh merzitur shume, Ne shtepine tone, Njerezit e agimeve, Shiu i veres, Te lumtur te dua, Bardhesi, E dua vendin tim, Interesant, Kabina nr.3, Kenga e marinarit, Kujtimet e studentit, Ne jemi tre, Shoket, Si lule maji, Vellezerit(duet), Nuk e harroj (duet), Keputa nje gjethe dafine, Kur celin bozhuret, Kur xhirohej nje film (duet), Me dhe drite nga syri yt, Mimoza e dashurise, Ne moshen e rinise, Rrjedh ne kenge e ligjerime, Shi bie ne Tirane, Vajze me kacurrela, Vajze moj lule moj, Dashuria, Cel si gonxhe dashuria(duet), Dua me shume Shqipërine, Gezimin njerezve t'ua shtoj, Jeto dhe jeten time, Miresevjen pranvere, Ne duart e nenes, Ne syte e saj, Shikome ne sy, Syte e tu, Djaloshi dhe shiu, Lule te bukra sjell pranvera, Naten vone, Ne cdo zemer njehere troket, O diell i ri, O moj ti me syte e zi, Per ty atdhe, S'ma njohe zemren, Te dua o det, Mall per vendlindjen, Ere pranverore, Ku shkoi valle ai djale (duet), Mesnate, Nje flutur, S'e kam lehte, Serenate per nusen, Stacioni im, S'mendoja, Xhaketa e kuqe, Per ty celin mijra mengjese, E njejta enderr, Jeho, Nene moj do pres gershetin, Pallati 176(duet), Portreti yt, Shoqet tona ilegale, Ta fala zemren time, Vec njehere jetojme, Bashkemoshataret, Kanapeja, Nje zambak i bardhe ne gur, Pranvere e jetes se re, Shoqja ime, Trendeline e kenge, Zhgenjimi, Dasma e Traktoristit, Feste ne malesi, Jam nje vajze, Kenge per Cerciz Topullin, Nje mengjes, Udhetuam se bashku, Enderr, Kenge moj, Mes nesh eshte dashuria, Mozaik tingujsh e ngjyrash, Thuaja rini, O ti djal i ri (duet), Kurre mos me lesho, Naten gusht,naten prush, Ne ekranin e televizorit, Nenave shqiptare, Partizani i vogel, Shqipëria pershendet, Valsi i rinise, Bicikleta, Fqinja, Gjeologes, Kartolina, Kur jemi bashke te dy, Vajza dhe deti, Zemra e nje gruaje, Zeshkania ime, Buka e duarve tona, E njejte mbetet Itaka, Na lini të jetojmë, E pafajshme jam, Ne kete nate, Pyes lotin, Qyteti i vjeter, S'kam ce dua pasurine, A do vish sivjet ne plazh, Duart e tua, Se kenduam let it be, Shoke te pandare, Simfonia e nenes, Sot ora 7, Takim mbas vitesh, Zemra det i gjere, Qesh vogelushi im, Perseri ke me u afrue, Nje kenge per ty, Sa deshire, E adhuroj, I dua lulet ne dritare, Kacurrelja, Kenga e mjekut, Mesuesi i pare, Motiv pranveror, Nje serenate per ty, Rritim jeten tone, E doni dashurine (duet), Kafe Flora, Kenge per Fato Berberin, Kthehu per vete, Kur jam prane teje, Kur zemrat rrahin si nje zemer, Nuk e fshehim dashurine, Ofeli, Pesha e fatit (trio), Unaza, C'eshte dashuria, Horoskop 92', Kenga rinore (duet), Kur e humba nje dashuri, Zgjodha njerine, E dua stinen e pranveres, Mes jush, Mos qaj, Vetem 5 minuta, Sagapo te dua (duet), Te pajtohemi, Ylli partizan, Zemra te fal, Eja o shoku yne, I duam kenget tona, Te njoha ty, Kolazh i Bukes, Kolazh i Dritave, Kolazh i Frutave, Kolazh i Muharrem Xhedikut, Kolazh i Enver Shengjergjit, Kolazh per Shqipërine, Lindita Theodhori - Kolazh, Luan Zhegu - Kolazh, Dashurine e pare, Fajin e ka kjo bore, Mos nxito mos u gabo, Ska formulë ne dashuri, Baballaret, Manushaqja, Do vij me ty, Mirësia dhe e verteta, Vajza me trendafil, Imazhi yt, Bota ime, Cmenduri e fatit tim, Ja ku jam, Kur braktis ate qe do, Makina e memories, Se te kam shpirt, Xhinxhile, Te dua (duet), Hape veten ti, Jetoj, Engjejt vrasin njesoj, Leshoje Hapin, Pa yllin tend, Zonja dhe zoterinj, Video sexy, Bum bum bum, Ik meso si dashurohet, Doreheqja, I papam, Sdua hic, Sonata, Al Kapone, E urrej shiun, Te pres, Faleminderit, Harroje vetmine, Kthehu ti, Vetem nje fjale, Ku jeton dashuria ime, Une jam dashuria, Jeta kerkon dashuri, Gjithmone, Humba pranveren, Ky fat na ra, Rroku i burgut, Telefonate zemrash, Zemer e lodhur, Balada e gurit, Lules, Mirupafshim Kosova e lire, Ne parkun qe mbuluan fletet, Qeshu rini, Weekend, Zemren ndeze, Kurre mos thuaj jo, Puthja e pare, Me zerin e Atdheut, Te me vini pa trokitur, Kur celin trendafilat, Vajza dhe deti, Dite dimri, Loti qe su tha, Nuk e harroj, A vritet pafajsia, Anjushka, Dashurise se shkuar, Diferenca je ti, Duty free, E vogla, Endrra ime, Fluturimi 9740, Fol zemer fol, Joli mambo, Me merr ne enderr, Zjarr a ftohte, Ndarja, Nga njeshi te dhjeta, Nje me pak e nje me shume, Nje nate nena, Njeri tjetrit, Shpirti binjak, Simbol, Ta dish ti c'pesoi kjo zemer, Ti bere faj, Ti sdo tja dish per mua, Urgjentisht, Vetes, Zarfe trendafilash, Zig zag, Aba, Luja bab luja, Zemren lame peng, Tani e di, Sonte nuk jam vetem, Gabimi i Mireles, Qingji vogel, Tring zilja, Ne jemi si dy brigje, Ah moj dashuria ime, Engjell apo djall, Harruar, Heret a vone, Kuturu, Larg syve pertej zemres larg, Leter dashurie, Me lot krokodili, Mos me krahaso, Ndjenje e pathene, Taka trak, Une ti ai ajo, Fajtori com, Falja njerit dashurine, Per nje cast me ndali zemra, Pse te urrej, Ante i tokes sime, Te dua ty, Zjarr, Pirroman, Luaj, Jemi dhe sjemi, Dhe te dua ty, Hajde verashites, Shqipëri o nana ime, Mora mandolinen, O Korca ime, Potpuri Gjirokastrite, Cu mbush mali, Te rrapi ne Mashkullore, Kolazh Korce-Shkoder, Se do ti dua, Barbaro, Eja ne preher, Goce Tirone, Hardhia e rrushit, Vajta kalova, Kolazh me kenge korcare, Ne dere du pajtonin, Ububu mi mome, Pallaveshes, Une ne nje bahce, Xhixhileja, Per memedhene, Gajdexhiu, Jorgjica, Ta marr moj nene, Bulevardi Korces, Do marr ciften, Guri xixa, Kolazh porokalle, Kush ka vajza, Napoloni, Nem uje se plasa, Pash dy syte, Potpuri tirone, Rrokullisni kadet, Tate du fuston, Te dyqoni te selvia, Tirona kampion, Valle kosovare, Vitori, Artizane, Ca te donte dora, Karroca e Dylit, Picirrukja lales, Moj shami e kuqe, 25 gersheta, A kane uje ato burime, Ali Pasha, Endrra ime, Ky marak, Lule t'bukra ka Tirona, Lule lule maca maca, Himni i Flamurit.

Lidhje të jashtme Redakto