Maià de Montcal

komunë në Spanjë


Maià de Montcal është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. Maià de Montcal ka 432 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.28 km2.

Maià de Montcal
Komunë
Vendndodhja
Maià de Montcal is located in Spanjë
Maià de Montcal
Maià de Montcal

Koordinatat: 42°13′V 2°44′L / 42.217°V 2.733°L / 42.217; 2.733

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.28 km2
Popullsia 432 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto