Majdeni
Fshat
noform
Vendndodhja
Majdeni is located in Maqedonia e Veriut
Majdeni
Majdeni
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 898 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1437
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 09′ 18″ Veri

21° 56′ 36″ Lindje

Popullsia 8 banorë (2002)