Malpartida de la Serena

komunë në Spanjë

Malpartida de la Serena është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Serena, të provincës Badajoz, në Extremadura. Malpartida de la Serena ka 610 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.3 km2.

Malpartida de la Serena
Stema zyrtare e Malpartida de la Serena
Popullsia
 • Gjithsej610

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto