Manastiri i Sokolicës

monument kulture në Kosovë

Manastiri i Sokolicës është një monument i trashëgimisë kulturore në Boletin, Zveçan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 2304/48 .

Manastiri i Sokolicës
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Boletin, Zveçan, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 2304/48; LZVM
Nr. i referencës 2843

ReferimetRedakto

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtmeRedakto