Manresa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Manresa ka 76558 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 41.66 km2.

Manresa
Seu of Manresa
Seu of Manresa
Flamuri i Manresa
Stema zyrtare e Manresa
Popullsia
 • Gjithsej76.558
Emri i banorëveManresà
Faqja zyrtarewww.manresa.cat

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto