Maqueda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Torrijos, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Maqueda ka 544 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 78 km2.

Maqueda
Castillo Maqueda.jpg
Maqueda.png
Popullsia
 • Gjithsej544
Emri i banorëveMaquedano, na

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Maqueda – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale