Marc Pujol Pons (lindur më 21 gusht 1982)[1] është një futbollistë andorras i cili luan me klubin andorras FC Santa Coloma dhe me kombëtaren andorrase si mesfushor. Pujol ka shënuar dy gola me Andorrën në ndeshje kompetitive. Ai ka luajtur me UE Sant JuliàKupën Intertoto kundër FC Lausanne-Sports (2001) dhe Coleraine FC (2002) – 4 ndeshje, 0 gola.

Marc Pujol
Marc Pujol.jpg
Marc Pujol gjatë një ndeshjeje kundër Ukrainës më 5 shtator 2009
Të dhënat personale
Emri i plotëMarc Pujol Pons
Data e lindjes (1982-08-21) 21 Gusht 1982 (38 vjeç)
Vendi i lindjesAndorrë
Gjatësia1,68 m (5 ft 6 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Santa Coloma
Numri7
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000–2001Andorra
2001UE Sant Julià
2001–2002Andorra19(0)
2002UE Sant Julià
2002–2003Sant Andreu35(2)
2003UE Sant Julià
2003–2004Sant Andreu14(1)
2004–2005Figueres26(5)
2005–2007FC Santboià
2007–2008Balaguer
2010–2013Andorra
2013–FC Santa Coloma17(10)
Ekipi kombëtar
2000-Andorra64(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 24 qershor 2014.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 13 tetor 2014

Statistikat me kombëtarenRedakto

[2]

Kombëtarja andorrase
Viti Ndeshje Gola
2000 4 0
2001 1 0
2002 4 0
2003 5 0
2004 5 1
2005 5 0
2006 5 0
2007 5 0
2008 5 1
2009 4 0
2010 5 0
2011 3 0
2012 6 0
2013 4 0
2014 2 0
Total 63 2

TrofeRedakto

KlubeRedakto

FC Andorra
Sant Andreu
UE Sant Julià
FC Santa Coloma

ReferimeRedakto

  1. ^ Profili te Soccerway
  2. ^ Profili te eu-football
  3. ^ Andorra 2003/04 (RSSSF)

Lidhje të jashtmeRedakto