Marcel Hernández

futbollist

Marcel Hernández Campanioni (lindi më 11 korrik 1989) është futbollistë kubanezë i cili luan si mesfushor për klubin kosovarë Trepça'89.

Marcel Hernández
Të dhënat personale
Emri i plotëMarcel Hernández Campanioni
Data e lindjes11 korrik 1989
Vendi i lindjesHavana, Kuba
Gjatësia1.83 m (6 ft 0 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Trepça'89
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2014La Habana
2015Hoppers F.C.
2016Moca FC
2017Club Barcelona Atlético
2018–KF Trepça'89
Ekipi kombëtar
2011Kuba U232(2)
2010–2013Kuba23(8)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KarrieraRedakto

Barcelona AtléticoRedakto

Më 10 janar 2017. Hernández nënshkroi kontratë me kampionin e ri të Liga Dominicana de Fútbol Barcelona Atlético.[1]

Trepça'89Redakto

Më 23 dhjetor 2017. Hernández u bashkua me klubin e Superligës kosovare Trepça'89.[2]

ReferimetRedakto

  1. ^ "Marcel Hernández firma con el Campeón Dominicano". El blog del futbol cubano. 10 janar 2017. Arkivuar nga origjinali origjinali më 25 dhjetor 2017. Marrë më 1 janar 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Lajmi i fundit: Trepça89 bombardon merkaton me futbollistin nga Amerika Latine". Korneri. 23 dhjetor 2017.