Masato Kudo

futbollist japonez

Masato Kudo (lindur më 6 Maj 1990) është një futbollist japonez.

Masato Kudo
Të dhënat personale
Emri i plotëMasato Kudo
Data e lindjes (1990-05-06) 6 Maj, 1990 (30 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualVancouver Whitecaps
Numri9
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2015Kashiwa Reysol
2016–Vancouver Whitecaps
Ekipi kombëtar
2013Japonia4(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 4 2
Gjithsej 4 2

Lidhje të jashtmeRedakto