Masato Morishige

futbollist japonez

Masato Morishige (lindur më 21 maj 1987) është një futbollist japonez.

Masato Morishige
Masato Morishige.jpg
Personal information
Full nameMasato Morishige
Date of birth (1987-05-21) 21 Maj, 1987 (34 vjeç)
Place of birthHiroshima, Japoni
Position(s)Mbrojtës
Club information
Current team
FC Tokyo
Number3
Senior career*
YearsTeamApps(Gls)
2006–2009Oita Trinita
2010–FC Tokyo
National team
2013–Japonia29(2)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 29 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 6 0
2014 11 1
2015 12 1
Gjithsej 29 2

Lidhje të jashtmeRedakto