Mataró

komunë në Katalonjë, Spanjë

Mataró është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Mataró ka 122932 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22.57 km2.

Mataró
Port of Mataró
Port of Mataró
Flamuri i Mataró
Stema zyrtare e Mataró
Popullsia
 • Gjithsej122.932
Emri i banorëveMataroní
Faqja zyrtarewww.mataro.cat

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto