Maurice LaMarche lindi më 1958. Është një aktor dhe komedian Ameriko-Kanadez.

Maurice LaMarche
Fan Expo 2016 - Maurice LaMarche (32975591392).jpg
U lind në
Maurice LaMarche

1958
TitulliLaMarche, 2016

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.