McLemoresville, Tennessee (McLemoresville, Tennessee) është një qytet në qarkun Carrollshtetit federal Tennessee, SHBA. Në McLemoresville, Tennessee jetojnë 352 banorë (2000). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (0.7 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (420 ft).

McLemoresville, Tennessee
McLemoresville, Tennessee
qytet
McLemoresville TN 005.jpg
Location of McLemoresville, Tennessee
Population
 • Total352
Websitehttp://carrollcounty-tn-chamber.com/mclemoresville-1.htm

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: McLemoresville, Tennessee – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale