Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.

Met Bega ishte një aktor i humorit i cili lindi në Tiranë. Ai ishte një aktor i rëndësishëm i komedisë shqiptare, duke marrë pjesë në shumë filma, si "Dy herë mat", "Edhe ashtu edhe kështu", "Stolat në park" dhe "Telat për violinë".

Jetëshkrimi Redakto

Met Bega ka lindur në Tiranë më 7 gusht 1946 dhe u nda nga jeta në Tiranë më 21 prill 2015.[1]

Veprimataria profesionale Redakto

Referime Redakto

  1. ^ "Shuhet në moshën 69-vjeçare humoristi i madh Met Bega". BalkanWeb.com. 21 prill 2015. Marrë më 18 mars 2024.

Shiko edhe: Redakto

Mariana Kondi