Midden-Delfland është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 49.38 km² dhe popullsi 17905 banorë[1]. Schipluiden është kryeqendra e komunës.

Midden-Delfland
Flamuri i Midden-Delfland
Stema zyrtare e Midden-Delfland
Popullsia
 • Gjithsej17.905
Faqja zyrtarewww.middendelfland.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto