Miedzyzhec Podlaski

qytet në Poloni

Międzyrzec Podlaski qytet në Podlachein (Lubelskie) në Poloni. 17.300 banor.

Międzyrzec Podlaski
Qytet
noform
Stema_figura
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 17.300 banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 21-560

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

KulturaRedakto

HistoriaRedakto

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto