Mieres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Caudal, të provincës Asturias, në Asturias. Mieres ka 44459[1] banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 146.03 km2.

Mieres
Komunë
Stema_figuraFlag of Mieres.png
Vendndodhja
Mieres is located in Spanjë
Mieres
Mieres

Koordinatat: 43°15′3″V 5°46′36″P / 43.25083°V 5.77667°P / 43.25083; -5.77667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Caudal
Kryetari i Bashkisë Luis María García García
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 146.03 km2
Lartësia 386 m (m.n.d.)
Popullsia 44459[1] banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Mierenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33600
Koordinatat 43° 15′ 3″ Veri

5° 46′ 36″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-mieres.es

ReferimetRedakto

  1. ^ a b "Instituto Nacional de Estadistica. (Spanish Statistical Institute)". Marrë më 6 tetor 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtmeRedakto