György-Mihály Kincses (lindur më 20 shtator 1953Budapest) është një mjek dhe politikan hungarez.

Mihály Kincses
Të dhëna vetjake
U lind më (1953-09-20) 20 shtator 1953 (70 vjeç)
Budapest, Hungari
Partia politikeSzdsz
Bashkëshortja/etIbolya (i lindur më 9 janar 1956) (1979-)
Fëmijët4

Mihály Kincses ai u martua me Ibolya në 1979.

Mihály Kincses Në vitin 1998, ai ishte përfaqësues parlamentar i SZDSZ

Mihály Kincses në një konferencë për shtyp me mjekun.