NgjarjeRedakto

LindjeRedakto

VdekjeRedakto

  • 17 maj - Haki Stërmilli, nëpunës, publicist, shkrimtar dhe deputet shqiptar (l. 1895).

Pa dataRedakto

Datat e personave më poshtë nuk janë të shënuara në artikujt mbi biografinë e tyre