Alfred Molina

aktor britanik

Alfred Molina lindi më 24 maj 1953Londër, Angli, është një aktor britanez.

Alfred Molina
Alfred Molina.jpg

Ai është biri i një spanjollit dhe një italines. Alfred Molina është i martuar me aktoren Jill Gascoine.

Tituj të vepraveRedakto

Filmografia

Lidhje të jashtmeRedakto


  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.