Alfred Molina lindi më 24 maj 1953Londër, Angli, është një aktor britanez.

Alfred Molina

Ai është biri i një spanjollit dhe një italines. Alfred Molina është i martuar me aktoren Jill Gascoine.

Tituj të veprave

Redakto
Filmografia

Lidhje të jashtme

Redakto


  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.