Millingen aan de Rijn

fshat në Hollandë
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Millingen aan de Rijn (kthjellim).


Millingen aan de Rijn është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 10.32 km² dhe popullsi 5919 banorë[1]. Millingen aan de Rijn është kryeqendra e komunës.

Millingen aan de Rijn
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Millingen aan de Rijn.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Millingen aan de Rijn
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°52′00″V 6°03′00″L / 51.8667°V 6.05°L / 51.8667; 6.05 (Millingen aan de Rijn)Koordinatat: 51°52′00″V 6°03′00″L / 51.8667°V 6.05°L / 51.8667; 6.05 (Millingen aan de Rijn)
Sipërfaqja 10,32 km2
Popullsia 5.919 banorë 2010
Dendësia 573,55 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0481
Kodi Postar 6566
Kodi statistikor 0265
Millingen aan de Rijn is located in Hollandë
Millingen aan de Rijn
Millingen aan de Rijn
Millingen aan de Rijn – harta_foto
www.millingen.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Gelderland