Informatat e filmit
{{{FOTO}}}
Titulli shqip: -
Titulli origjinal: Million Dollar Baby
Shteti i prodhimit: ShBA
Viti i prodhimit: 2004
Gjatja (PAL-DVD): 132 minuta
Gjuha origjinale: Anglisht
Studio: Warner Bros.
Zhanri: Dramë
Premiera (Kino/Video): 15 dhjetor 2004
Për moshën: 12
Box office

(Për më shumë informaciona shiko: Box office)

Buxheti: 30 milion $
Fitimi: 216 milion $
Realizues teknik
Regjia: Clint Eastwood
Autori: Paul Haggis
Producenti: Clint Eastwood,
Paul Haggis,
Tom Rosenberg,
Albert S. Ruddy
Kompozitori: Clint Eastwood
Kamermani: Tom Stern
Prerja: Joel Cox
Interpretojnë
Çmime

(Për më shum informaciona shiko: Çmime)


Million Dollar Baby është një film artistik nga dhe me Clint Eastwood të vitit 2004.

ÇmimeRedakto

Academy Award i 77-tëRedakto

Golden Globes 2005Redakto

  • Aktorja më e mira kryesore (Dramë): Hilary Swank
  • Regjisori më i miri: Clint Eastwood


  Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.