Miraflores de la Sierra

komunë në Spanjë

Miraflores de la Sierra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuenca Alta del Manzanares, të provincës Madrid, në Madrid. Miraflores de la Sierra ka 5947 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 56.56 km2.

Miraflores de la Sierra
View of Miraflores de la Sierra from the mountain La Najarra.
View of Miraflores de la Sierra from the mountain La Najarra.
Flamuri i Miraflores de la Sierra
Popullsia
 • Gjithsej5.947
Emri i banorëveMacureños / Mirafloreños
Faqja zyrtarewww.mirafloresdelasierra.net

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto