Mississauga është një qytet (city) në Provincën Ontario, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 288.42 km² dhe popullsi 668549 banorë.[1]

Mississauga
qytet (city)
Popullsia
 • Gjithsej668.549
Faqja zyrtarewww.mississauga.ca

Referime

Redakto
  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto

Stampa:Ndarja administrative në Ontario