Mondariz – Balneario

komunë në Spanjë


Mondariz – Balneario është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun O Condado, të provincës Pontevedra, në Galicia. Mondariz – Balneario ka 726 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2.4 km2.

Mondariz – Balneario
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Mondariz – Balneario is located in Spanjë
Mondariz – Balneario
Mondariz – Balneario

Koordinatat: 42°13′33″V 8°28′8″P / 42.22583°V 8.46889°P / 42.22583; -8.46889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Pontevedra
Qarku O Condado
Kryetari i Bashkisë José Antonio Lorenzo Rodríguez
Partia People's Party of Galicia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.4 km2
Popullsia 726 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 30-Nov-24
Vendasit Mondaricense del Balneario
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 36890
Koordinatat 42° 13′ 33″ Veri

8° 28′ 8″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.mondarizbalneario.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto