Mondoñedo

komunë në Spanjë

Mondoñedo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Mariña Central, të provincës Lugo, në Galicia. Mondoñedo ka 4508 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 142.66 km2.

Mondoñedo
Entrance to the Sanctuary of Remedios
Entrance to the Sanctuary of Remedios
Flamuri i Mondoñedo
Stema zyrtare e Mondoñedo
Popullsia
 • Gjithsej4.508
Emri i banorëveMindonienses

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto