Montagut i Oix

komunë në Spanjë


Montagut i Oix është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. Montagut i Oix ka 983 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 93.76 km2.

Montagut i Oix
Komunë
Vendndodhja
Montagut i Oix is located in Spanjë
Montagut i Oix
Montagut i Oix

Koordinatat: 42°15′2″V 2°33′31″L / 42.25056°V 2.55861°L / 42.25056; 2.55861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 93.76 km2
Popullsia 983 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 15′ 2″ Veri

2° 33′ 31″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto