Montmeló

komunë në Spanjë

Montmeló është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Montmeló ka 8873 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4 km2.

Montmeló
Santa Maria de Montmeló.jpg
Flamuri i Montmeló
Stema zyrtare e Montmeló
Popullsia
 • Gjithsej8.873
Emri i banorëveMontmeloní, montmelonina

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto