Monumenti Memorial i Gazimestanit

Monumenti Memorial i Gazimestanit është një monument i trashëgimisë kulturore në Gazimestan, Prishtinë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 375/50 .

Monumenti Memorial i Gazimestanit
LlojiArkitekturore
VendndodhjaGazimestan, Prishtinë, Kosovë
NdërtuarShek. XX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Përcaktuar375/50; LZVM
Nr. i referencës3082

Shih edheRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtmeRedakto