Moratalla, Murcia

komunë në Spanjë

Moratalla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noroeste, të provincës Murcia, në Rajoni Murcia. Moratalla ka 8382 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 954.82 km2.

Moratalla
Moratalla-vista-general.jpg
Popullsia
 • Gjithsej8.382
Emri i banorëveMoratalleros
Faqja zyrtarewww.ayuntamientomoratalla.net/index.asp%20Moratalla%20Town%20Hall

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto