Mura, Barcelonë

komunë në Spanjë


Mura është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Mura ka 230 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.78 km2.

Mura
Komunë
noform
Kisha Saint Martin
Vendndodhja
Mura is located in Spanjë
Mura
Mura

Koordinatat: 41°42′V 1°59′L / 41.700°V 1.983°L / 41.700; 1.983

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.78 km2
Popullsia 230 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto