Muras, Galicia

komunë në Spanjë

Muras është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Terra Chá, të provincës Lugo, në Galicia. Muras ka 860 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 163.82 km2.

Muras
Stema zyrtare e Muras
Situacion Muras.png
Popullsia
 • Gjithsej860
Emri i banorëveMurensán
Faqja zyrtaremuras.gal

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto