Muros de Nalón

komunë në Spanjë

Muros de Nalón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pravia, të provincës Asturias, në Asturias. Muros de Nalón ka 1981 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.09 km2.

Muros de Nalón
Town Hall of Muros de Nalón
Town Hall of Muros de Nalón
Stema zyrtare e Muros de Nalón
Muros del Nalón.png
Popullsia
 • Total1.981
Demonym(s)murense
Faqja zyrtarewww.murosdenalon.com

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto